Menu
Mirosław Dąbrowski

Doradca biznesowy, Agile Coach, założyciel startupu, przedsiębiorca. Pracuje z zarządami oraz dyrektorami w celu usprawniania oraz transformowania organizacji. Wspierał oraz prowadził zwinne transformacje m. in. w ABC Data, BZWBK, Santander Consumer Bank, BGŻ BNP Paribas, Asseco Poland. Aktywnie angażuje się w środowisko project managerów w Polsce. Uczestniczy również w tworzeniu międzynarodowych standardów. Trener z 13 letnim doświadczeniem oraz przeszkolonymi ponad 5000 osobami. Prelegent oraz partner merytoryczny wielu konferencji z pogranicza IT oraz zarządzania w tym m. in. konferencji Pulsu Biznesu oraz Agile Alliance.

Agnieszka Gasperini

Certyfikowany Kierownik Projektów (PMP) z ponad 16‐letnim doświadczeniem w międzynarodowych projektach. Od 1999 pracowała między innymi dla firmy Siemens AG, gdzie tworzyła kulturę profesjonalnego zarządzania projektami, będąc pierwszym kierownikiem projektów z certyfikatem PMP.

Przez 11 lat (2003‐2014) Agnieszka była dyrektorem w firmie konsultingowej PMC zajmującej się konsultingiem z dziedziny zarządzania projektami i funduszami unijnymi. Od 2014 roku pracuje jako zewnętrzny konsultant z firmą Practical Thinking Group dla regionu EMEA. Agnieszka była także prezesem Polskiego Oddziału PMI, a obecnie jest członkiem zespołu PMI EF Community Engagement Community. Mówi płynnie pięcioma językami i jako trener skupia się zarówno na międzynarodowej, jak i lokalnej specyfice zagadnień związanych z zarządzaniem projektami w różnych branżach i środowiskach.

Anders Liljewall

Anders Liljewall prowadzi obecnie program transformacji cyfrowej w grupie IKEA Industry . Jest byłym CIO i od ponad 20 lat zajmuje stanowiska kierownicze w branży IT & Supply Chain w globalnych firmach różnych branż. Wprowadzanie zmian oraz kierowanie złożonymi projektami stanowi istotną część jego kariery.

W trakcie naszej konferencji przedstawi prelekcję pt. „Digitalization and its impact on manufacturing. MSF – Manufacturing Systems of the Future, Industry 4.0” w języku angielskim.

Dave Gunner

Rozległe doświadczenie Dave’a w zarządzaniu projektami, programami i portfolio liczy sobie już ponad 25 lat. Obecnie pracuje dla DXC Technology, niegdyś znane jako Hewlett Packard Enterprise, gdzie kierował Akademią Zarządzania Projektami. Ściśle współpracował z PMI, będąc m. in. przewodniczącym zespołu przygotowującego PMI Navigating Complexity Guide. Jest wiceprzewodniczącym komitetu przygotowującego inne opracowania PMI – Project Management Competence Development Framework oraz Standardu Organizational Project Management. Jest Dyrektorem ds. Profesjonalnego Rozwoju w PMI UK Chapters. Przez wiele lat związany i zaangażowanyw działania Uniwersytetu Cranfield, gdzie uzyskał tytuł Executive MSc w zarządzaniu projektami i programami.

Grzegorz Szałajko

Jako doradca strategiczny wspiera organizacje w budowaniu strategii, modeli biznesowych oraz skutecznych środowisk do realizacji przedsięwzięć i wprowadzania zmian. Posiada doświadczenie zawodowe obejmujące zarówno współpracę z firmami o zasięgu globalnym jak i z lokalnymi liderami rynku w branżach takich jak IT, telekomunikacja, outsourcing usług, finanse i bankowość, R&D, edukacja, produkcja przemysłowa, energetyka czy branża wydobywcza. Uczestniczy również w tworzeniu międzynarodowych standardów, m.in. jako wiodący edytor IPMA Project Excellence Baseline oraz członek zespołu opracowującego nowy standard zarządzania ryzykiem w PMI. Można spotkać go również jako speakera podczas licznych wydarzeń w kraju i na świecie.

Marcin Guzik

Prezes, Partner w TenStep Polska, trener i doradca w zakresie wdrożeń zarządzania projektami, mega projektami, portfelami projektów, doradztwa strategicznego, wprowadzania zmiany organizacyjnych – realizował kilkadziesiąt wdrożeń w Polsce i za granicą. Posiada bogate doświadczenia pracy z zarządami wielu polskich i międzynarodowych firm. Jego narzędzia wspierające wdrożenia biur projektów, m.in. związanych ze zmianą kultury organizacyjnej czy kontrolowanie projektów, są wykorzystywane powszechnie w wielu krajach. Autor licznych, udanych projektów wdrożeniowych dla takich firm jak KGHM Polska Miedź, GAZ-SYSTEM. Marcin jako główny architekt rozwiązań, wielokrotnie zbierał najlepsze praktyki związane z nadzorowaniem projektów inwestycyjnych, uzupełniał je na podstawie międzynarodowych standardów i w efekcie przeradzał je w procedury i katalogi dobrych praktyk, które upowszechniał wśród pracowników. Twórca wielu programów szkoleniowych realizowanych z sukcesem w kilkudziesięciu krajach świata. Autor licznych artykułów w prasie biznesowej (Harvard Business Review, Puls Biznesu, Rzeczpospolita), prelegent wielu konferencji i sympozjów w kraju i zagranicą.

Magda Władyka-Dyrkacz

Po raz pierwszy z projektami spotkała się na University of Southern Denmark, gdzie wraz z grupą projektową zaproponowała międzynarodowej firmie wdrożenie lean management do procesu produkcyjnego. Po powrocie do Polski rozpoczęła pracę w szczecińskim oddziale międzynarodowej firmy Coloplast, gdzie poza obowiązkami z zakresu księgowości zajmuje się zarządzaniem projektami. W wolnym czasie współtworzy GLiMProject.blogspot.com oraz udziela się jako wolontariusz z zakresu Social Media w PMI Szczecin.

Robert Chmara

Zarządza projektami od blisko czterech lat. Zawodowo związany z firmą zajmującą się projektami instalacji oraz relokacji maszyn przemysłowych. Po pracy lubi aktywnie spędzać czas. Głównie jest to turystyka górska, kolarstwo i fotografia. Samouk, idealista i marzyciel.

Joanna Adamska
Zakochana w projektach, procesach, nowych technologiach, przedwojennych obyczajach i żabach. Od kilku lat koordynator PMO i projektów w szczecińskim oddziale międzynarodowej firmy Coloplast. Prywatnie autorka bloga JaDamska.pl
Katarzyna Biernikowicz

Absolwentka Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Szczecińskiego, studentka Chartered Institute of Management Accountants (CIMA). Na co dzień starszy analityk controllingowy w firmie Coloplast specjalizująca się w analizie bezpośredniego kosztu wytworzenia produktów. Project Manager na 10% etatu. Po godzinach wolontariusz PMI PC Szczecin w dziale finansów. W wolnych chwilach gra w Squasha, jeździ na rowerze, uwielbia oglądać stand-up comedy.

Michał Żuchowski

Michał ma ponad dziesięć lat doświadczenia zawodowego w międzynarodowych firmach z branży Manufacturing, Product Development oraz Shared Services. Obecnie zarządza portfolio projektów w IKEA Industry w centrum rozwoju produktów. Wcześniej kierował zespołem inżynierów, liderów projektu oraz procesem rozwoju i wdrażania produktów meblarskich. Zajmuje się głównie projektami NPD (New Product Development) w ramach zespołów lokalnych i rozproszonych (Słowacja, Węgry, Portugalia), jest także wewnętrznym trenerem zarządzania projektami w grupie IKEA Industry. Absolwent Uppsala University w Szwecji oraz studiów podyplomowych WSB (w Poznaniu i Wrocławiu). Posiada certyfikat PMP oraz AgilePM, jest Dyrektorem ds. Wolontariuszy w oddziale PMI PC Szczecin. Interesuje się koszykówką, językami obcymi, wszelkimi gadżetami i komiksami SF

Krzysztof Moskwa

Kilkanaście lat doświadczenia w zarządzaniu projektami. Przez ćwierć wieku pomagał artystom dostarczać rozrywkę szerokiej publiczności, poczynając od pracy w lokalnej stacji telewizyjnej, przez współpracę z firmą Orad Hi-Tec Systems, gdzie zajmował się projektowaniem i prowadzeniem projektów produkcji oprogramowania dla potrzeb telewizji, aż do współpracy z firmą Avit Technology. Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Studium MBA Uniwerstetu Szczecińskiego. Od czerwca 2006 roku posiadacz certyfikatu PMP Project Management Institute. Wspiera lokalny oddział PMI PC Szczecin jako wolontariusz. Prywatnie interesuje się kinematografią, technologią audio-video, psychologią oraz usprawnieniami kontaktów człowieka z komputerem. Wolne chwile lubi spędzać w kontakcie z naturą oraz na podróżach w różne zakątki świata.

Aleksander Adamski

Project Manager z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w organizacji pracy w małych organizacjach. Obecnie pracuje nad projektami R&D oraz Business Development w branży szermierczej. Zawodowo rozwija się również w kwestiach marketingu. Po godzinach półprofesjonalnie zajmuje się fotografią, kibicuje Liverpool FC, pasjonuje się tematyką science-fiction oraz grami na PC i konsole.

Adriana Lewandowska

Pasjonuje się Zarządzaniem projektami i zmianą w organizacjach. Na co dzień kierownik zespołu księgowego, łącząc standaryzację procesów z ciągłymi zmianami. Prywatnie interesuje się jogą, baletem i wegańską kuchnią.